Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityKam v Plzni vyrazit o druhém únorovém víkendu?

Kam v Plzni vyrazit o druhém únorovém víkendu?

Také Plzeń je v poslendích dnech pokrytá sněhem.

V Plzni to momentálně vypadá jako v ledovém království. Na víkend nám sice hlásí oblevu, ale třeba to nepůjde tak rychle. I kdyby už po sněhu nebylo ani památky, procházku Plzní si určitě užijete a kdyby se vám nechtělo brouzdat po městě, určitě si vyberte některou z nadcházejících akcí.

  • Vypravte se s dětmi za barokem do DEPO2015

Od pátku 25. ledna můžete v kreativní zóně DEPO2015 navštívit novou interaktivní výstavu Za barokem. Je určená především dětem. Provede vás obdobím baroka nejen v západních Čechách, ale i v Bavorsku. Expozice vypráví o historii hravou interaktivní formou a využívá moderní technologie. Zákaz nesahat tady naštěstí neplatí. Baroko si tu můžete vychutnat všemi smysly – dokonce si domů odnesete i dobové recepty. Výstava je otevřena v pracovní dny od 13 do 18 hodin a o víkendech od 10 do 18 hodin. Vstup je zdarma.

  • Jak zabít čas? Co třeba na zabijačce?

Možná už máte těch jitrnic a tlačenek až po krk, možná jste se na ně ještě nedostali. V tom druhém případě vás jistě potěší, že sezona zabijaček ještě zdaleka neskončila, sobota 9. února toho bude důkazem. Už v 9 hodin začne masopustní průvod na Výsluní, okrajové části Plzně v blízkosti Tyršova mostu. Průvod bude kolem 11 končit v Luftově zahradě na zabijačce (mapa). Zabijačkové pochoutky si v sobotu od 11 hodin dáte i v Lokále Pod Divadlem, kde budou jak venku tak uvnitř k dostání jelítka, zabijačkový guláš nebo ovar. Zabijačku i s muzikou a plzeňským pivem si v sobotu odpoledne (od 12 do 17 hodin) užijete také u zahradního pavilonu Formanka v Plzeňském Prazdroji.

  • Komentovaná prohlídka Pracovny republiky

Ve výstavní síni „13“ Západočeské galerie v Plzni je až do konce února k vidění výstava Pracovna republiky – Architektura Plzně v letech 1918–1938, která představuje první komplexní pohled na architekturu Plzně v období První republiky a na urbanistický proces, kterým město prošlo. Součástí výstavy jsou cenné dokumenty i modely staveb. V sobotu můžete využít jedné z mála příležitostí a zúčastnit se komentované prohlídky s lektorkou Monikou Hubkovou. Místo na komentované prohlídce si rezervujte na telefonním čísle 377 908 534. Výstava je otevřena každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

  • Škola čepování piva v Plzeňském Prazdroji

Kvalita piva je samozřejmě závislá na jeho výrobě, nicméně neméně důležité je umět i pivo dobře natočit. Pokud nevíte, jak na to, přihlaste se do Školy čepování piva. Během tříhodinového kurzu se naučíte čepovat na hladinku, čochtana, šnit i mlíko. Během výuky dojde samozřejmě i na ochutnávku světoznámého ležáku, podávat se bude guláš. Domů si pak odnesete nejen zajímavé zkušenosti, ale také půllitr se svým jménem. Součástí akce je hodinová prohlídka pivovaru. Můžete vyrazit i do Pivovarského muzea a historického podzemí, které se po lednové uzavírce opět otevře návštěvníkům..

  • Obdivujte jedinečné interiéry od Adolfa Loose

I tento víkend se můžete vydat na prohlídky interiérů vytvořených světoznámým architektem Adolfem Loosem ve třicátých letech minulého století. Vybrat si můžete Brummelův dům nebo byty Krausových a Voglových. Prohlídky se konají v pátek i sobotu. Vstupenky je nutné zakoupit předem v Turistickém informačním centru nebo na webu Adolf Loos Plzeň.

  • Kam na koncert?

Páteční večer si říká o to vyrazit ven. Co třeba na koncert? V Anděl music baru v Bezručově ulici zahraje od 20 hodin zpěvačka Mucha, jejíž vystupování, účes i písně komentující neschopnost mužského pohlaví se vám jistě vryjí do paměti. Máte-li spíš chuť zapařit na osvědčené rockové hity, zajděte na koncert X-Cover do Buena Vista Clubu v Kollárově ulici, tento legendární plzeňský revival zde vystoupí od devíti večer. Vstupenky na páteční koncerty Muchy i X-Cover si můžete koupit v online předprodeji.

  • Do Papírny za tancem i deskovými hrami

Ve čtvrtek 7. února se můžete naladit na víkendovou pohodu na tančírně v Café Papírna. Tento díl tanečního večera se ponese ve stylu black & white, těšit se můžete i na Michaela Jacksona. Start je ve 20 hodin, po přibližně půlhodinovém workshopu vybraného tance pak můžete tančit až do půlnoci podle svého. Do Papírny na Slovanech vás pozveme ještě jednou, tentokrát na nedělní Den deskových her. K dispozici tu od 14 do 18 hodin budou jako vždy jak deskové tak karetní hry, nad kterými můžete společně s šálkem kávy strávit nedělní odpoledne.

  • Bohemian Rhapsody v Kině Beseda

Pozoruhodný příběh Freddieho Mercuryho, který ztvárňuje filmová novinka loňského roku Bohemian Rhapsody, boduje u diváků na všech frontách. A v sobotu 9. února se opět vrací do Kina Beseda. Kupte si své vstupenky online předem, ať vám film neunikne.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 5. 2. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně