Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityO prvním únorovém víkendu se v Plzni můžete těšit na pestrou nabídku akcí

O prvním únorovém víkendu se v Plzni můžete těšit na pestrou nabídku akcí

Katedrála svatého Bartoloměje v Plzni pod sněhem.

Následující víkend v Plzni by měl být ve znamení sluníčka, ideální příležitost vyrazit ven, třeba na procházku podél některé z plzeňských řek nebo alespoň do historického centra. Vybírat můžete i z pestré nabídky víkendových akcí.

  • Cestovatelský festival Kolem světa

Cestovatelský festival vás zavede do krásné secesní budovy Měšťanské besedy. V sobotu i v neděli je připraven našlapaný program plný přednášek, fotografií a zážitků cestovatelů z expedic po celém světě. Součástí festivalu jako už tradičně i doprovodný program v podobě ochutnávek exotických jídel či ukázek tradičních indonéských tanců. Podrobný program najdete na facebooku, vstupenky jsou v online předprodeji na webu Měšťanské Besedy

  • O víkendu na koncert? Je z čeho vybírat

Ani tento víkend nebude plzeňská klubová scéna odpočívat. V pátek oslaví v DEPO2015 30. narozeniny kapela Tata Bojs. To, že mají za sebou už 30 let hraní, by řekl málokdo, a o tom, že energie mají stále na rozdávání, vás přesvědčí během první písničky. Vstupenky seženete v online předprodeji, koncert začne kolem 19 hodiny.

V pátečním programu má místo i legenda světového formátu, kapela Nirvana. Český Nirvana Tribute band – In The Name Of Cobain zahraje v pátek 1. února od 20 hodin v Buena Vista Clubu v Kollárově ulici. V sobotu na tomtéž podiu vystoupí rock’n’rolloví Pipes & Pints. Znovuzrozená kapela se vrací v plné síle a dokazuje to i přesahem svého aktuálního turné za hranice České republiky. Těšte se na osvědčené hity i aktuální novinky. Nezapomeňte si obstarat vstupenky předem v online předprodeji.

  • Pivovarská zabijačka v Purkmistru

Zabijačkový maraton pokračuje, tentokrát se vydáme do Černic. Na sobotní oběd si nic neplánujte a vyrazte do Pivovarského dvora Purkmistr, kde se od 11:30 do 14:30 budou podávat tradiční zabijačkové pochoutky. Chybět nebudou jaternice, jelítka, sádlo ani škvarky. V 11:30 a 13:30 můžete zhlédnout komentovanou ukázku výroby a zpracování masa i s ochutnávkou. Zabijačkové dobroty si dáte v pivovarské restauraci nebo si je můžete nechat i zabalit na doma. Hodování spláchnete pivem z pivovaru Purkmistr. Dobrou chuť!

  • Vypravte se Za Barokem do DEPO2015

Od pátku 25. ledna můžete v kreativní zóně DEPO2015 navštívit novou interaktivní výstavu Za barokem. Provede vás obdobím baroka nejen v západních Čechách, ale i v Bavorsku. Expozice vypráví o historii hravou interaktivní formou a využívá moderní technologie, díky kterým si baroko můžete doslova osahat. Baroko si vyzkoušíte všemi smysly – dokonce si domů odnesete dobové recepty na vyzkoušení. Výstava je otevřena v pracovní dny od 13 do 18 hodin a o víkendech od 10 do 18 hodin. Vstup je zdarma.

  • Obdivujte jedinečné interiéry od Adolfa Loose

Vydejte se na prohlídky interiérů vytvořených světoznámým architektem Adolfem Loosem, které umožňují zajímavý pohled do způsobu bydlení plzeňské židovské komunity. Vybrat si můžete Brummelův dům nebo byty Krausových a Voglových. Prohlídky se konají v pátek i sobotu. Vstupenky je nutné zakoupit předem v Turistickém informačním centru nebo na webu Adolf Loos Plzeň.

  • Jste na sladké? Zajděte na výstavu "Cukráři jedou, perníky vezou"

Pro všechny milovníky cukrovinek připravuje Národopisné muzeum Plzeňska výstavu o cestě cukrářství z kuchyní šlechtických měšťanských domácností do profesionálních cukrářských dílen. Výstava s názvem Život je sladký "Cukráři jedou, perníky vezou" bude v Národopisném muzeu na náměstí Republiky k vidění od 1. února do 5. května. Uvidíte na ní unikátní předměty, cukrářské výrobky i artefakty vztahující se k jednotlivým cukrárnám v Plzni. Národopisné muzeum Plzeňska je otevřeno od úterý do neděle od 10 do 12 a od 12:30 do 18 hodin.

  • Akce pro sportovní fanoušky: MČR v badmintonu

Sportovní areál TJ Lokomotiva na Slovanech hostí o víkendu Mistrovství České republiky v badmintonu. Titul Mistra ČR bude obhajovat plzeňský badmintonista Jan Louda. Turnaj začíná v pátek dopoledne a bude trvat až do neděle. Součástí programu bude i sobotní exhibice v para-badmintonu. Vstupenky na jednotlivé dny i permanentky na celý víkend jsou v předprodeji online na Plzeňské vstupence.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 30. 1. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně